PIENIĘDZY NA ZAĆMĘ W POLSCE NIE WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH

PIENIĘDZY NA ZAĆMĘ W POLSCE NIE WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH

Piszą o nas i o poliklinice VISUS w Nachodzie

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/zdrowie/a/pieniedzy-na-zacme-dla-wszystkich-nie-wystarczy,11847795/

Minister zdrowia przeznaczył‚ dla Dolnoślązaków dodatkowo 7,5 mln zł. - To umożliwi sfinansowanie 3,5 tysiąca zabiegów usunięcia zaćmy - mówi Joanna Mierzwińska, rzeczniczka dolnośląskiego NFZ. Dr hab. Radosław Kaczmarek, dolnośląski konsultant okulistyki, mówi, że dzięki dodatkowej puli pieniędzy kolejki się zmniejszą, ale nie znikną. - Aby zlikwidować kolejki, przede wszystkim powinno się zacząć weryfikować pacjentów, którzy chcą się rzeczywiście operować, bo duża część zapisanych w kolejkach nie potrzebuje zabiegu w szybkim terminie - twierdzi okulista. I wyjaśnia, że obecnie mamy dwie kolejki pacjentów do operacji zaćmy: chorych pilnych i stabilnych. - Niestety, nie ma konkretnych kryteriów, które kwalifikują pacjenta do którejś z tych kolejek. Zazwyczaj o tym, kto jest pilny, decyduje lekarz kierujący na zabieg lub kwalifikujący do zabiegu. Niektórzy pacjenci nie chcą jednak czekać i decydują się na wyjazd do Czech, gdzie operację robią niemal natychmiast. Koszt takiego zabiegu zwraca NFZ. Barbara Dominiak z Kłodzka od ponad dwóch lat organizuje wyjazdy na operacje zaćmy w klinice w Nachodzie. W zeszłym roku zoperowano tam 520 pacjentów z Polski. - Przyjeżdżają do mnie autokarami z całego kraju. Najczęściej są to ludzie po 70. i 80. roku życia, którzy nie chcą czekać latami na zabieg w Polsce - mówi Dominiak.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/zdrowie/a/pieniedzy-na-zacme-dla-wszystkich-nie-wystarczy,11847795/

Komentarze

Elżbieta Ponikwia: Jestem bardzo zadowolona z usług oferowanych przez panią Barbarę Dominiak. Jestem pod wrażeniem. Troska, jaką objawia pani Basia o pacjenta zasługuje na słowa uznania. Miłe słowa, profesjonalizm, prowadzenie "za rączkę", to się spotyka bardzo rzadko. Słowa uznania również dla pani tłumacz (zapomniałam imienia), za podejście, a przede wszytski uśmiech i podtrzymywanie na duchu. Dziękuję. Czeka mnie jeszcze drugie oko, ale jestem pewna, że będzie podobnie.
2017-08-19 09:47:22

Elżbieta Ponikwia: Drugie oko też zrobione. Jestem pełna uznania dla personelu Kliniki Visus w Nachodzie. Polecam każdemu, kto będzie się zastanawiał, gdzie się wybrać usługi tej kliniki oraz pani Basi Dominiak, która koordynuje cała procedurę. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
2017-10-12 11:19:31operacje zaćmy w Polsce

Monday 26th March 2018 08:03

operacje zaćmy w Polsce

nie tak szybko Read more

Soczewka EXTRA +  bez transportu

Tuesday 8th November 2016 15:58

Soczewka EXTRA + bez transportu

OPERACJA soczewką asferyczną i dodatkowym filtrem żółtym Read more

Soczewka Standard z transportem

Tuesday 8th November 2016 15:57

Soczewka Standard z transportem

Soczewka sferyczna, transport, nocleg Read more

Soczewka EXTRA +  z transportem

Tuesday 8th November 2016 15:57

Soczewka EXTRA + z transportem

transport, nocleg + soczewka asferyczna Read more

 Tego nie można zrobić w Polsce

Thursday 14th July 2016 14:37

Tego nie można zrobić w Polsce

Operacja zaćmy z korekcją astygmatyzmu Read more

Zaćma, inaczej katarakta polega na częściowym lub całkowitym zmętnieniu soczewki. Chorują na nią głównie ludzie po 60. roku życia. Jej przyczyny nie są dokładnie znane. Czytaj więcej
Ryzyko zaatakowania oczu przez jaskrę wzrasta po 40. roku życia. Szczególnie narażone są osoby, cechujące się dalekowzrocznością… i kobiety. Choroba może być dziedziczna. Czytaj więcej
Każdy kierowca noszący okulary korekcyjne powinien raz w roku odwiedzić gabinet okulistyczny.

Jak dbać o oczy?

Zdrowe oczy nie wymagają wielu zabiegów. Ale jeżeli dużo czytamy, szczególnie przy złym oświetleniu, spędzamy dużo czasu przed komputerem, albo telewizorem pojawiają się problemy. Oczy bolą, szczypią, pieką, są zaczerwienione, łzawią albo są przesuszone. Wtedy należy o nie zadbać.

Dobór opraw

Odpowiednie dobrane do kształtu twarzy oprawki okularowe sprawią, że twarz nabierze nowego wyrazu, charakteru, odejmiemy sobie lat, dodamy blasku, staniemy się bardziej poważni, albo wyluzowani. Możemy w ten sposób skorygować pewne niedoskonałości, poszerzyć twarz albo wysmuklić.